Кайбыч районы прокуратурасы Россия прокуратурасының 300 еллыгы уңаеннан агач утырту буенча чаралар үткәрде

2021 елның 5 октябре, сишәмбе

02.10.2021 Россия Федерациясе прокуратурасының 300 еллыгын бәйрәм итүгә әзерлек кысаларында Татарстан Республикасы Кайбыч районы прокуратурасы тарафыннан район прокуратурасы бинасы каршындагы аллеяга агачлар утыртылды.
Чара район башлыгы А.и. Рәхмәтуллин, прокуратура ветераннары һәм хезмәткәрләре, шул исәптән Кайбыч районында туып - үскән, төрле елларда район прокуратурасында эшләгән прокуратура хезмәткәрләре катнашында тантаналы шартларда узды.
Барлыгы 50дән артык чия, Кизильник, пихта һәм каштан үсентесе утыртылды.
Утыртылган агачлар аллеясы (прокуратура хезмәткәрләре аллеясы) прокурор хезмәткәрләренең хезмәт батырлыгы һәм сугышчан даны турында искә төшерүгә юнәлдерелгән һәм район халкының ял итү урыны булып торачак.

Прокурор Урынбасары Хафизов Фатыйх