Баулы районында туып-үскән наркотикларны законсыз рәвештә үстергәне өчен хөкем ителде

2021 елның 30 сентябре, пәнҗешәмбе

Кайбыч районы прокуратурасы РФ ҖК 231 маддәсенең 1 бүлегендә каралган җинаять кылуда гаепләнүче 45 яшьлек җирле кешегә карата җинаять эше буенча дәүләт гаепләвен хуплады.

Суд тарафыннан 2020 елның 20 октябрендә хөкем ителүченең шәхси ярдәмче хуҗалыгында киндер орлыгы чәчүе ачыкланган.

Аннары 2021 елның языннан 2021 елның 14 июленә кадәр ул үз участогында наркотик чаралар булган 56 данә киндер үсемлекләрен үстерә.

2021 елның 14 июлендә әлеге наркотик чаралар ТР Кайбыч районы Арслан авылында яшәү урыны буенча полиция хезмәткәрләре тарафыннан алына.

Ир-ат үз гамәлләре белән РФ Җинаять кодексының 231 маддәсенең 1 бүлегендә каралган җинаять кылган – наркотик чаралар булган зур күләмдә үсемлекләрне законсыз рәвештә үстергән.

Суд утырышында хөкем ителүче гаебен тулысынча таныды.

Җәмәгать судының 2021 елның 14 сентябрендәге карары белән ул РФ

ҖК 231 ст.1 ө. буенча мәҗбүри эшләр рәвешендә җәзага

тартылды.Моннан тыш, хөкем ителүчегә наркоманиядән дәваланырга

йөкләнгән.

Хөкем карары законлы көченә кермәгән.