Кайбыч районы прокуратурасы дәгъвасы буенча хөкем ителүдән зыян күрүчене дәвалауга тотылган 200 мең сумнан артык акча түләттерелгән

2021 елның 28 апреле, чәршәмбе

Кайбыч районы прокуратурасы, җинаять кылган өчен хөкем ителгән җирле кешедән зыян күрүчене дәвалауга тотылган 233805 мең сум күләмендә акча түләттерү турында Татарстан Республикасы Территориаль мәҗбүри медицина иминияте фонды мәнфәгатьләрендә судка мөрәҗәгать итте.
Дәгъвалы гариза район суды карары нигезендә, 41 яшьлек ир РФ Җинаять кодексының 264 маддәсенең 2 өлеше буенча (зат, идарәче автомобиль, юл хәрәкәте кагыйдәләрен бозган, саксызлык аркасында кеше сәламәтлегенә авыр зыян китергән, исерек хәлдә булган зат тарафыннан кылынган) хөкем ителгән.
Сәламәтлек саклау оешмасы тарафыннан зыян күрүчегә «Россия Федерациясендә мәҗбүри медицина иминияте турында» Федераль закон нигезендә Территориаль мәҗбүри медицина иминияте фонды акчалары исәбеннән иминият компаниясе тарафыннан түләнгән квалификацияле медицина ярдәме күрсәтелде.
Суд прокурор гаризасын тулысынча канәгатьләндергән, хөкем ителүдән 233805 сум түләттерелгән.
Суд карарының үтәлеше контрольдә тотыла.

ТР Кайбыч районы прокуратурасы